Przedszkole Miejskie Nr 43
z Oddziałami Integracyjnymi
w Sosnowcu
 
   Home      Bieżące wydarzenia

 • Kotki i Motylki – spotkanie z Mikołajem
  6 grudnia dzieci z grup „Kotki” i „Motylki” pojechały do kina na nowy film dla dzieci pt. „Pierwsza gwiazdka”, opowiadający o historii Bożego Narodzenia. Tam też miały spotkanie z Mikołajem, który wręczył im prezencik –niespodziankę.

     

 • Święty Mikołaj
  Dnia 6.12.2017 r. nasze przedszkole witało niezwykłego gościa Św. Mikołaja. Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku przez dzieci. Od rana w przedszkolu panował gwar i radość. Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście Mikołaja i nadsłuchiwały „Mikołajkowych” dzwoneczków. Mikołaj od samego rana witał dzieci w przedszkolu i częstował słodkimi cukierkami. Każda grupa przygotowała miłą niespodziankę dla naszego gościa, były śpiewy, tańce i wierszyki, nie zabrakło również prezentów dla Mikołaja. W tym roku Mikołajowi towarzyszyła Pani Mikołajkowa, która dzielnie pomagała w obdarowywaniu dzieci prezentami. Nasi goście zaczęli wizytę od najmłodszych przedszkolaków. Dzieci z grupy „Wiewiórki” pierwszy raz witały Mikołaja w naszym przedszkolu. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej buzi można było zobaczyć uśmiech i radość. Dzieci z grupy „Misie” i „Biedronki”, obdarowały Mikołaja pięknymi rysunkami z życzeniami. Piękne obrazki z życzeniami zapadły w pamięci Mikołajowi i Pani Mikołajowej na lata. Aby uwiecznić to wyjątkowe spotkanie, każda grupa została zaproszona do wspólnego zdjęcia. Zapewne będzie to miła pamiątka tego spotkania. Nasze przedszkolaki, Mikołaj i Pani Mikołajkowa czekają z niecierpliwością na kolejne wspólne spotkanie za rok.


   
 • Barbórka
  5 grudnia 2017 roku w Naszym Przedszkolu gościliśmy znakomitych gości – Panów Górników. Grupa „Biedronki” i grupa „Motyle” przygotowała krótką część artystyczną. Były śpiewy, recytacje wierszy i tańce. Później Panowie odpowiadali na nasze bardzo trudne pytania na temat swojej pracy pod ziemią. Na koniec Panowie odwiedzili pozostałe grupy przedszkolaków. Wszystkim górnikom i ich rodzinom z okazji Dnia Górnika życzymy wszystkiego dobrego - Szczęść Boże!

      
  Album foto
 • Choinka Biedronek już gotowa teraz czekamy na prezenty :)

 • Oczekiwania na Mikołaja
  W minionym tygodniu przygotowaliśmy naszą salę na przyjście Mikołaja. Poczta Mikołajkowa przyjęła wszystkie listy od dzieci z naszej grupy. Mamy nadzieję, że Mikołaj nas odwiedzi. Ubraliśmy też choinkę, która już niedługo zaświeci dla nas podczas spotkania Wigilijnego.

     

 • Skrzaty i Andrzejkowe szaleństwo
  Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości: szklana kula, wróżenie z fusów, kart i ręki. Andrzejkowa tradycja trwa do dnia dzisiejszego. Skrzaty o
  tym wiedzą i z wosku wróżby przepowiedzą. Zabawa przy muzyce była szalona i każda dziecina była zadowolona.

      
  Album foto

 • Andrzejkowe zabawy w „Misiach” i „Krasnalach”
  "Czary mary, wosku lanie, co ma stać się, niech się stanie…”
  Nasze przedszkolaki uwielbiają przenosić się w świat bajek, baśni oraz magicznych wydarzeń. Zabawy andrzejkowe stały się więc niezwykłą okazją do zaspokojenia dziecięcej wyobraźni. Dzieci przeniosły się w magiczny świat wróżb i czarów związanych ze staropolskim obyczajem tzw. Wigilii Św. Andrzeja. Zabawy rozpoczęły się od obejrzenia prezentacji multimedialnej obrazującej wybrane zwyczaje andrzejkowe. Potem była już tylko świetna zabawa. Przedszkolaki lały wosk przez specjalny klucz, a następnie porównywały powstałe figury i odgadywały ich znaczenie. Brały udział w losowaniu symboli wskazujących na nadchodzące wydarzenia. Ustawiały buty aby sprawdzić kto pierwszy w przyszłości znajdzie męża lub żonę. A poza wszystkimi wróżbami i czarami bawiły się przy wybranej przez siebie muzyce rozrywkowej.

    
   
 • „Jesienne liście” konkurs plastyczny
  14.11.2017 r. w naszym przedszkolu został rozstrzygnięty międzyprzedzkolny konkurs plastyczny „Jesienne liście”. W konkursie wzięło udział 34 przedszkolaków z naszego miasta.
  I miejsce zajął Mikołaj Nowakowski z Przedszkola Miejskiego nr 52,
  II miejsce zajęła Katarzyna Macoch z Przedszkola nr 47,
  natomiast III Miejsce należy do Kacpra Jamrocha z Przedszkola Miejskiego nr 38.
  Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy! Dziękujemy również Nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu.
  Do zobaczenia za rok!

     

   
 • Dzień Pluszowego Misia w Zającach
  W czwartek 23.11.2017 r. w grupie Zająców odbyły się zajęcia otwarte z okazji Dnia Pluszowego Misia. Dzieci prezentowały swoje ulubione maskotki, bawiły się z rodzicami i opiekunami przy piosence „Jadą, jadą misie”, słuchały wiersza Cz. Janczarskiego „Naprawiamy misia” i wspólnie z gośćmi wykonały prace plastyczne z papieru. Zajęcia zakończyła degustacja ulubionego przysmaku misiów, czyli miodu.

     

   
 • XI edycja konkursu plastycznego „Pluszowy Miś”
  Już po raz XI nasze przedszkole zorganizowało międzyprzedszkolny konkurs plastyczny „Pluszowy Miś”. Jak co roku, w akcji wzięły udział przedszkolaki z sąsiednich placówek z terenu naszego miasta. Dostarczono mnóstwo ciekawych i przepięknych prac. Dnia 24.11.2017 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.
  I miejsce Ewa Tutaj 6 l., z Przedszkola Miejskiego Nr 51 w Sosnowcu
  II miejsce Ewa Buława 5 l., z Przedszkola Miejskiego nr 38 w Sosnowcu
  III miejsce Julia Plichowiec 3 l. z Przedszkola Miejskiego Nr 57 w Sosnowcu
  Wyróżnienie Julia Parzyniewska, 6 l. z Przedszkola Miejskiego nr 57 w Sosnowcu
  Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

     

 • 21 listopad – Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
  „Jest taka piękna kraina,
  Gdzie dzień się uśmiechem zaczyna.
  Kiedy staniemy tak naprzeciw siebie,
  Ty uśmiechnij się do mnie,
  a ja do Ciebie".
  W dniu dzisiejszym przedszkolaki z grup „Misie” i „Krasnale” wraz z panią psycholog, przygotowały dla wszystkich w przedszkolu niespodziankę w postaci uśmiechniętych buziek. Chodząc od grupy do grupy dzieci przekazywały swoim koleżankom i kolegom życzliwości i pozdrowienia. Ponadto „życzliwe” plakaty umieściły na wszystkich przedszkolnych drzwiach, tak aby każdy mógł je zobaczyć i zrealizować swój własny życzliwy dzień. Na koniec w galerii prac umieszczone zostały uśmiechnięte buzie wykonane przez małych inicjatorów całego zamieszania. • 20 listopad – Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

  W naszym przedszkolu, jak co roku, nauczyciele i dzieci ze wszystkich oddziałów, świętowali Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Na podstawie wybranych fragmentów Konwencji Praw Dziecka nauczyciele uświadamiali i przypominali dzieciom o przysługujących im prawach. Po zdobyciu wszystkich ważnych informacji każda grupa przedszkolna przygotowała plakat ilustrujący wybrane przez siebie prawa. Ponadto dzieci z grup „Krasnale” oraz „Misie” kolorowały wybrane przez siebie kolorowanki odzwierciedlające ich ulubione prawa. Na zakończenie dzieci uczestniczyły w symbolicznym ważeniu praw i obowiązków, co uświadomiło im także, jak ważne jest zachowanie między nimi równowagi.


   
 • Muzyczny las
  17 listopada 2017 r. odwiedził nas pan Jacek Woźnica – skrzypek. Mogliśmy go gościć już po raz drugi, tym razem z koncertem „Muzyczny las”. Wysłuchaliśmy odgłosów lasu i sami mogliśmy naśladować leśne zwierzęta. Zabawa była wspaniała!

     
  Album foto

 • Sadzenie drzewa
  16 listopada dzieci z opiekunami wykorzystały ostatni już pogodny i ciepły dzień tegorocznej jesieni i na osiedlu posadziły swoje drzewko.

     
  Album foto


 • Miejski Przegląd Piosenki Jesiennej
  8 listopada Michalinka, Lenka, Lilka, Kacper i Szymon z grupy „Motyle” zaprezentowali się na III Miejskim Przeglądzie Piosenki Jesiennej pt.: „Kolorowa Jesień” w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Przepięknie przebrani śpiewali i tańczyli do piosenki „Wiewióreczka”.  Gratulujemy im udanego występu! Z fajnymi nagrodami wrócili zadowoleni do przedszkola. • Czerwone korale w Sarenkach
  Sarenki z uroków jesieni skorzystały i mnóstwo jarzębiny nazbierały, by ptaki w zimie głodne nie pozostały. Czerwone kuleczki nawleczone zostały na niteczki, a reszta się suszy i suszy, aż grupa Sarenki zimą na dokarmianie ptaków wyruszy.

     

 • Quiz wiedzy o Polsce
  Najstarsze przedszkolaki dużo już wiedzą o swoim kraju.  W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości wzięły udział w quizie wiedzy o Polsce.

     
  Album foto

 • Święto Niepodległości
  9 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości. Wszystkie przedszkolaki z własnoręcznie zrobionymi emblematami przemaszerowały ulicami osiedla upamiętniając tym samym kolejną rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tym samym dniu grupy „zerówkowe” czyli: „Misie”, „Motyle”, „Skrzaty” i „Biedronki” rywalizowały w quizie na temat wiedzy o Polsce. Wszystkie 6-latki bezbłędnie odpowiadały na pytania, tym samym udowadniając, że kochają swoją ojczyznę i zasługują na miano prawdziwego Polaka
  J  Na pamiątkę tego ważnego dnia w pokoju dla rodziców zawisły emblematy, które jeszcze przez chwilę będą nam przypominały o najważniejszym dniu dla Polaków.


     
  Album foto

 • Zajęcia z dogoterapii
  Dnia 30.10.2017 r. w przedszkolu w grupie „Sarenki” odbyły się zajęcia z Dogoterapii. Dzieci w tym dniu gościły specjalnego gościa o imieniu Gerii. Podczas tych zajęć zaprezentowane zostały odpowiednio dobrane zabawy i ćwiczenia dla najmłodszych.
  Piesek zaprezentował kilka sztuczek; szczekanie na komendę, podskakiwanie, proszenie o karmę. Dzieci miały okazję przełamać lęk przed czworonogami i pogłębić kontakt przez podejście do psa i pogłaskanie, a także wydawanie komend. Bezpośredni kontakt ze psem przełamał lęk, nieśmiałość, u niektórych dzieci. Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii.
  Wszystkie przedszkolaki biorące udział w tych zajęciach były bardzo odważne, uśmiechnięte i z niecierpliwością czekały na swoją kolej.  Zabawa z psem terapeutą to nie tylko forma miłego spędzania czasu, ale także jest to pełnienie ważnej roli terapeutycznej i edukacyjnej.

    
  Album foto
   

 • Program Akademia Aquafresh
  Dzieci z naszego przedszkola brały udział w kolejnej już edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków Akademia Aquafresh koncentrującej się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Program ten stawia sobie za cel zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci w Polsce poprzez szeroko prowadzone działania profilaktyczne dla najmłodszych. W ramach realizacji założeń programu, przedszkolaki uczestniczyły w  ciekawych zajęciach, przygotowanych przez ekspertów „Akademii Aquafresh”, w których poruszone zostały różne zagadnienia związane z profilaktyką stomatologiczną. Oczywiście realizacja programu to nie tylko zajęcia teoretyczne. Od początku roku szkolnego przedszkolaki czyściły ząbki po śniadaniu, co czyniły i czynią nadal bardzo chętnie. Zajęcia uatrakcyjniły filmy edukacyjne „Akademii Aquafresh”: „Rozwój zębów mlecznych”, „Przeganiamy Robaczka Próchniaczka”, „W gabinecie stomatologicznym”, „Wieczorem myje nie tylko uszy i szyję”.

     
  Album foto
 • Szyfr emotikonów w grupie „Misie”
  W czwartek 02.11. 2017 r. w grupie dzieci 6-letnich „Misie” odbyły się zajęcia z panią Joanną z sąsiadującego ZSO nr 5. Dzieci na przykładzie realizowanego w pobliskiej szkole projektu z zakresu edukacji cyfrowej „Megamisja” mogły pobawić się w kodowanie poprzez szyfr emotikonów. Zajęcia były kontynuacją tematyki emotikonów używanych w smartfonach, które były bohaterami niedawno obejrzanego przez „Misie” filmu pt.: „Emotki”.  Wspólnie z panią Joasią dzieci rozmawiały o emocjach i o tym jak można je wyrażać. Rozszyfrowywały intencje nadawcy używającego emotikonów w krótkich wiadomościach sms, a na końcu same próbowały zaszyfrować swoje wiadomości przy pomocy emotek wyrażających różne uczucia.


     
  Album foto 


 • Dzień marchewki w grupie Krasnale
  Dnia 31 października grupa krasnale obchodziła dzień marchewki. Wszyscy byli ubrani na pomarańczowo. Przez cały tydzień uczyliśmy się o zdrowym odżywianiu. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury, na przykładzie marchewki. Był to dzień wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowo-marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne, zdrowe i uśmiechnięte.

     


 • Biedronki spożywają witaminy
  19 października dzieci z grupy przygotowały sok z marchewek, dobrze wiedzą, że dzięki niemu  między innymi: będą zdrowsze, będą miały silniejsze kości, będą miały ładną cerę, zwłaszcza dziewczynki .

     

   
 • Sarenki poznają urządzenia elektryczne
  W październiku rodzice dzieci z grupy ,,Sarenki” mieli okazję obserwować w jaki sposób pociechy zdobywają wiedzę o urządzeniach elektrycznych niezbędnych w gospodarstwie domowym. Rodzice jak widać mocno zaangażowali się w zajęcia, co sprawiło dzieciakom dużą frajdę.

     
  Logopedzi radzą 


 • Pasowanie na Przedszkolaka
  Dnia 25.10.2017 r. w najmłodszej grupie odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka.
  Dzieci zaprezentowały się przed rodzicami w nowej roli – roli przedszkolaka – aktora. Był to ich pierwszy występ przed tak dużą, choć bardzo bliską widownią. Witamy wszystkie dzieci z grupy „Wiewiórki” w gronie przedszkolaków i życzymy samych radosnych chwil spędzonych na zabawie i nauce w naszym przedszkolu.


     

   

 • Sarenki zjadają witaminki
  Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki
  wszystkie Sarenki mają dziarskie minki
  bo zjadają owocowo-warzywne witaminki.

     

   
 • Misie” w kinie24 października dzieci z grupy „Misie” do kina się wybrały i film pt.: „Emotki” oglądały. Zobaczyły świat ukryty w naszych smartphonach i przygody emotikonek ratujących miasto Tekstopolis. Czas minął dzieciom miło i przyjemnie, a film wywołał emocje niecodzienne ;-) Poza tym sama wyprawa to dla dzieci była naprawdę duża sprawa. Wszyscy pełni wrażeń i w dobrych humorach wrócili zadowoleni do nasze
  przedszkola.

     
  Album foto

 • Klub Małego Wolontariusza

  „POLA NADZIEI”
  20.10.2017 dzieci wolontariusze z grupy „Kotki” wraz z nauczycielami wzięli udział w Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej na rzecz Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu, sadząc cebulki żonkili na terenie ogrodu przedszkolnego.Dzieci uczą się nie tylko tajników ogrodnictwa, ale postaw altruistycznych otwartych na potrzeby drugiego człowieka.

     

 • Maja „Krasnale”  i Blanka „Misie” triumfują na konkursie recytatorskim”
  19 października b.r. w Szkole Podstawowej nr 27 w Sosnowcu odbył się konkurs recytatorski pt.: „Wszystkie dzieci nasze są”. Celem konkursu było kształtowanie postawy otwartości i tolerancji na innych oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości. Do konkursu w I grupie wiekowej (odziały przedszkolne i uczniowie klas I,II) przystąpiły dwie dziewczynki z naszego przedszkola:

  Maja Chrapek –lat 5 „Krasnale”, która zdobyła I miejsce
  oraz Blanka Baranowska – lat 6 „Misie”, która zdobyła miejsce III.

  Dziewczynki pięknie zaprezentowały wiersze, zdobyły nagrody w swojej kategorii wiekowej i zostały zaproszone na uroczystą galę przez organizatora ponownie w listopadzie. Serdecznie gratulujemy!

     
   
 • Pirackie zajęcia w „Kaczorach”
  Pani kapitan Hak do przedszkola zawitała,
  i dzieci z „Kaczorków” na swoich pomocników – piratów pasowała.
  Tańczyli przy szantach, rybki łowili
  a prawdę od fałszu znakomicie odróżnili.
  Poznali również pirackie życie
  oraz znaleźli w sali skarb ukryty należycie.
  Dzięki mapie skarbów znajdującej się w butelce
  doprowadzeni zostali do smakołyków zamkniętych w szkatułce.
  Na zakończenie, brodatych piratów wykonały
  i czekoladowe armatnie kule ze smakiem kosztowały.

     
   
 • Skrzaty wykonują pieczątki z ziemniaków
  Czy ziemniaki służą tylko do jedzenia?
  Ależ nie!
  Skrzaty wykonały odbitki z ziemniaków i…
  stemplowały, stemplowały za pomocą stempli i tuszów z kolorowych farb.
  Na kartkach papieru powstały przeróżne kształty od dyni, gwiazd, księżyca po figury geometryczne.
  Zabawa była wspaniała!

     
   
 • Owocowy zawrót głowy
  Biedronki doskonale wiedzą, że, że owoce są skarbnicą witamin, są smaczne i zdrowe a do tego wyjątkowe! Poniżej przedstawiamy nasze owocowe żyrafy, jeże, smoki i stworki- potworki (wyglądały i smakowały świetnie, dlatego niektóre zostały zjedzone od razu po przyrządzeniu lub w trakcie).

     
   
 • Relacja z zajęć grupy „Motyle”
  Uczymy się poprzez doświadczenia i przeżywanie.  Aktywnie spędzamy czas na świeżym powietrzu, organizując ciekawe zabawy. Przyrządzamy proste posiłki i uczymy się kulturalnego zachowania przy stole. Pracujemy w grupie, tworząc piękne prace plastyczne. Przyjaźnimy się, bawimy się razem, pomagamy sobie na co dzień... LUBIMY NASZE PRZEDSZKOLE :)

     
   
 • „Alfabet wśród zwierząt"
  4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Tego dnia nasze przedszkole odwiedził duży, puchaty i niezwykle przyjazny niedźwiedź, który towarzyszył nam podczas czytania wierszy autorstwa pani Katarzyny Marciniak. Wiersze oraz prezentacja multimedialna były zabawne, pouczające i pełne morałów, a przede wszystkim  opowiadały o bohaterach tego wyjątkowego dnia czyli zwierzętach.

     
 • Warzywa są zdrowe, witaminy mają w sobie.
  Dnia 12.10.2017 r. „Wiewiórki” z okazji Urodzin Marchewki postanowiły zrobić sok marchewkowy. Do tego dnia dzieci przygotowywały się przez cały tydzień. Celem zajęć było poznanie wartości i bogactwa witamin zawartych w marchewce oraz kształtowanie nawyków spożywania warzyw w różnej postaci. Podczas zajęć plastycznych wykonały marchewkowe portrety, w rytmie piosenki Na marchewki urodziny wesoło tańczyły, a następnie dzieci uczestniczyły w pokazie procesu przygotowania soku z marchwi. Po skończonej pracy dzieci delektowały się świeżo wyciśniętym sokiem z sokowirówki. Wszystkim bardzo smakował.

     
   

 • Jesienią, jesienią
  Sady się rumienią;
  Czerwone jabłuszka
  Pomiędzy zielenią.
  Dnia 6.10 2017 r. dzieci z grupy „Wiewiórki” poprzez różne zabawy zdobyły wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Celem zajęć było zachęcanie najmłodszych przedszkolaków do spożywania owoców, a szczególnie jabłek. Dzieci wspólnie śpiewały piosenkę o jabłuszku, zatańczyły jabłkowy taniec oraz wykonały pracę plastyczną przedstawiającą jabłka.

     
   
 • „Skrzaty” przygotowują kompot z jabłek
  Jesienią, jesienią jabłuszka się czerwienią. Dzieci z grupy Skrzaty wytrwale pracowały, aby powstał pyszny, zdrowy i kolorowy kompot jabłkowy. Wszystkie dzieci wiedza, że pierwszym punktem w przygotowaniu kompotu jest umycie rąk a następnie umycie owoców. Skrzaty z zapałem kroiły jabłka po czym wrzucały kawałki owoców do garnka. Nagrodą za wytrwała i staranna pracę był pyszny, słodki i zdrowy kompot jabłkowy, który skrzaty wypiły ze smakiem.

     
 
 • „Sałatka owocowa w „Kaczorach”
  Tydzień o owocach „Kaczorki” realizowały, dlatego pyszną sałatkę sobie przygotowały.
  Każdy poprzynosił ulubione owoce, a ze zrobionej z nich sałatki „Kaczorki” pozyskały nowe moce…
  Sił wielkich nabrały, rumieńców na twarzy a dobrym humorem każdy siebie darzył.

     
   
 • Zabawy z muchomorkiem w Zającach
  „Muchomorek mały stoi sobie sam, bardzo zasmucony, zmartwień mnóstwo ma …” tak śpiewały dzieci z grupy Zające w czasie zajęć muzycznych, bawiąc się przy znanej piosence. Na szczęście muchomorka, mimo że trujący, lubią nie tylko dzieci, ale i „kurka”, która zaprosiła go do wspólnego tańca.  Następnie na zajęciach plastycznych dzieci wykonały muchomorki i żeby nie czuły się one osamotnione, stworzyły im dla towarzystwa mnóstwo kasztanowych podgrzybków, które teraz można podziwiać w kąciku przyrody.
 •    

 • „Dzień chłopaka w grupach: Misie, Krasnale i Biedronki"
  Dzieci z trzech grup spotkały się na sali rekreacyjnej aby uczcić zbliżający się Dzień Chłopaka. Imprezę zainaugurowały dziewczynki śpiewając chłopcom uroczyste sto lat, a następnie zapraszając ich do tańca. Oprócz pląsów na parkiecie, odbywały się także liczne konkurencje m.in.: taniec chłopców a potem dziewczynek pod obniżającą się liną, dancing w parach na zmniejszającej się gazecie, przenoszenie piłeczek na łyżkach aż wreszcie wybór królów parkietu. Wszyscy naprawdę fajnie się bawili a po skończonej zabawie w każdej z grup dziewczynki wręczyły swoim kolegom upominki.

    
  Album foto

 • „ABC ruchu drogowego”
  27.09. b.r.  w naszym przedszkolu został zorganizowany quiz dla dzieci 5 i 6-letnich z grup „Krasnale”, „Kaczory”, „Misie”, „Biedronki” i „Motyle”. Panie przygotowały szereg atrakcji związanych z tematyką bezpieczeństwa na drodze. Dzieci oglądały prezentacje multimedialne, rozwiązywały testy obrazkowe, wspólnie śpiewały i tańczyły. Ponadto przedstawiciele poszczególnych grup,  podzieleni na drużyny, odpowiadali na wylosowane pytania i zdobywali punkty, które zostały wymienione później na atrakcyjne nagrody. Wszyscy dobrze się bawili i zdecydowanie swoją wiedzę pogłębili!

     
  Album foto

 • Dzień Przedszkolaka20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji były tańce, a pani dyrektor przeczytała list od Rzecznika Praw Dziecka, w którym Pan Rzecznik życzył wszystkim dzieciom, aby Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka był dniem szalonej zabawy i uśmiechu od ucha do ucha.

      
  Album foto
 • „Międzynarodowy Dzień Kropki” w grupie „Misie”
  W dniu dzisiejszym dzieci z grupy „Misie” poznały historię  małej Vashti – dziewczynki, która twierdziła, że nie potrafi rysować i zwyczajnie nie wierzyła w swoje możliwości. Kiedy postawiła  na kartce kropkę, okazało się, że ten mały znaczek zainspirował ją do działania. Okazało się, że może rysować różne kropki, większe i mniejsze, że może mieszać kolory, i że może po prostu TWORZYĆ! Historia Vashti ma przypominać wszystkim, że czasem warto pochylić się nad dzieckiem i pomóc mu uwierzyć w swoje możliwości. 15 Wrzesień jest Międzynarodowym Dniem Kropki i obchodzony jest jako święto talentu i odwagi w pokonywaniu trudności


 
 


STRONA INTERNETOWA MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ - http://www.reformaedukacji.men.gov.pl