Home      Bieżące wydarzenia

• Międzynarodowy Dzień Kropki
    13 wrzesień dla grupy Motyle i Sarenki, był dniem pełen kropek. Inspiracją do jego powstania stała się książeczka ,,The Dot” Petera H. Reynoldsa, amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Najważniejszym jego przesłaniem jest to, iż niezależnie od wieku każdy z nas ma jakiś talent. Tego dnia dzieci w przedszkolu mieli na sobie ubrania bądź jego elementy w kropki.  Zabawy i radości nie było końca. W grupach tego dnia powstały „kropkowe” dzieła sztuki – każde z tych dzieł – nietuzinkowe
    i wyjątkowe
    !

• „Międzynarodowy Dzień Kropki”  w grupach  „Misie”  i „Krasnale”W piątek t.j. 13.09.2019 r. dzieci z grupy „Misie” i „Krasnale” poznały historię małej Vashti – dziewczynki, która twierdziła, że nie potrafi rysować i zwyczajnie nie wierzyła w swoje możliwości. Kiedy postawiła na kartce kropkę, okazało się, że ten mały znaczek zainspirował ją do działania. Potrafiła rysować różne kropki, większe i mniejsze, mieszała kolory, po prostu TWORZYŁA! Historia Vashti ma przypominać wszystkim, że czasem warto pochylić się nad dzieckiem i pomóc mu uwierzyć w swoje możliwości. 15 Wrzesień Międzynarodowy Dniem Kropki i obchodzony jest jako święto talentu   i odwagi w pokonywaniu trudności.

Album foto

• Makieta gór wykonana przez "Sarenki"

• Spacer „Krasnali”
    Nasze Krasnale wężyka schwytały i na długi pierwszy spacer z paniami się wybrały. Już wiemy, że w parach za rączki ładnie się trzymamy, a gdy przechodzimy przez ulicę to rączki w górze uniesione mamy. Na zajęciach plastycznych także uwagę swoją skupiamy i farbami na karteczkach ładnie malujemy.

Album foto

• Akcja ,,PRZERWANY MARSZ”
    W dniu 02.09.2019 r. dzieci z grupy ,,Motyle”, ,,Sarenki” i ,,Zające”, uczcili hołd Polskim Dzieciom Wojny, biorąc udział w akcji ,,PRZERWANY MARSZ”. W tym wyjątkowym dniu, został odśpiewany przez dzieci Hymn Polski, odsłuchano Hymn Polskich Dzieci Wojny, oraz została przybliżona historia Polskich Dzieci Wojny. Wspólnie dokończyliśmy przerwany przez wybuch II Wojny Światowej marsz Polskich Dzieci Wojny do szkoły. Dziękujemy.