Home      Bieżące wydarzenia
  • Warzywa są zdrowe, witaminy mają w sobie.
    Dnia 12.10.2017 r. „Wiewiórki” z okazji Urodzin Marchewki postanowiły zrobić sok marchewkowy. Do tego dnia dzieci przygotowywały się przez cały tydzień. Celem zajęć było poznanie wartości i bogactwa witamin zawartych w marchewce oraz kształtowanie nawyków spożywania warzyw w różnej postaci. Podczas zajęć plastycznych wykonały marchewkowe portrety, w rytmie piosenki Na marchewki urodziny wesoło tańczyły, a następnie dzieci uczestniczyły w pokazie procesu przygotowania soku z marchwi. Po skończonej pracy dzieci delektowały się świeżo wyciśniętym sokiem z sokowirówki. Wszystkim bardzo smakował.

• Jesienią, jesienią
    Sady się rumienią;
    Czerwone jabłuszka
    Pomiędzy zielenią.
    Dnia 6.10 2017 r. dzieci z grupy „Wiewiórki” poprzez różne zabawy zdobyły wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Celem zajęć było zachęcanie najmłodszych przedszkolaków do spożywania owoców, a szczególnie jabłek. Dzieci wspólnie śpiewały piosenkę o jabłuszku, zatańczyły jabłkowy taniec oraz wykonały pracę plastyczną przedstawiającą jabłka.

• „Skrzaty” przygotowują kompot z jabłek
    Jesienią, jesienią jabłuszka się czerwienią. Dzieci z grupy Skrzaty wytrwale pracowały, aby powstał pyszny, zdrowy i kolorowy kompot jabłkowy. Wszystkie dzieci wiedza, że pierwszym punktem w przygotowaniu kompotu jest umycie rąk a następnie umycie owoców. Skrzaty z zapałem kroiły jabłka po czym wrzucały kawałki owoców do garnka. Nagrodą za wytrwała i staranna pracę był pyszny, słodki i zdrowy kompot jabłkowy, który skrzaty wypiły ze smakiem.

• „Sałatka owocowa w „Kaczorach”
    Tydzień o owocach „Kaczorki” realizowały, dlatego pyszną sałatkę sobie przygotowały.
    Każdy poprzynosił ulubione owoce, a ze zrobionej z nich sałatki „Kaczorki” pozyskały nowe moce…
    Sił wielkich nabrały, rumieńców na twarzy a dobrym humorem każdy siebie darzył.

• Zabawy z muchomorkiem w Zającach
    „Muchomorek mały stoi sobie sam, bardzo zasmucony, zmartwień mnóstwo ma …” tak śpiewały dzieci z grupy Zające w czasie zajęć muzycznych, bawiąc się przy znanej piosence. Na szczęście muchomorka, mimo że trujący, lubią nie tylko dzieci, ale i „kurka”, która zaprosiła go do wspólnego tańca.  Następnie na zajęciach plastycznych dzieci wykonały muchomorki i żeby nie czuły się one osamotnione, stworzyły im dla towarzystwa mnóstwo kasztanowych podgrzybków, które teraz można podziwiać w kąciku przyrody.

• „Dzień chłopaka w grupach: Misie, Krasnale i Biedronki"
    Dzieci z trzech grup spotkały się na sali rekreacyjnej aby uczcić zbliżający się Dzień Chłopaka. Imprezę zainaugurowały dziewczynki śpiewając chłopcom uroczyste sto lat, a następnie zapraszając ich do tańca. Oprócz pląsów na parkiecie, odbywały się także liczne konkurencje m.in.: taniec chłopców a potem dziewczynek pod obniżającą się liną, dancing w parach na zmniejszającej się gazecie, przenoszenie piłeczek na łyżkach aż wreszcie wybór królów parkietu. Wszyscy naprawdę fajnie się bawili a po skończonej zabawie w każdej z grup dziewczynki wręczyły swoim kolegom upominki.

• „ABC ruchu drogowego”
    27.09. b.r.  w naszym przedszkolu został zorganizowany quiz dla dzieci 5 i 6-letnich z grup „Krasnale”, „Kaczory”, „Misie”, „Biedronki” i „Motyle”. Panie przygotowały szereg atrakcji związanych z tematyką bezpieczeństwa na drodze. Dzieci oglądały prezentacje multimedialne, rozwiązywały testy obrazkowe, wspólnie śpiewały i tańczyły. Ponadto przedstawiciele poszczególnych grup,  podzieleni na drużyny, odpowiadali na wylosowane pytania i zdobywali punkty, które zostały wymienione później na atrakcyjne nagrody. Wszyscy dobrze się bawili i zdecydowanie swoją wiedzę pogłębili!

Album foto

• Dzień Przedszkolaka20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji były tańce, a pani dyrektor przeczytała list od Rzecznika Praw Dziecka, w którym Pan Rzecznik życzył wszystkim dzieciom, aby Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka był dniem szalonej zabawy i uśmiechu od ucha do ucha.

Album foto
  • „Międzynarodowy Dzień Kropki” w grupie „Misie”
    W dniu dzisiejszym dzieci z grupy „Misie” poznały historię  małej Vashti – dziewczynki, która twierdziła, że nie potrafi rysować i zwyczajnie nie wierzyła w swoje możliwości. Kiedy postawiła  na kartce kropkę, okazało się, że ten mały znaczek zainspirował ją do działania. Okazało się, że może rysować różne kropki, większe i mniejsze, że może mieszać kolory, i że może po prostu TWORZYĆ! Historia Vashti ma przypominać wszystkim, że czasem warto pochylić się nad dzieckiem i pomóc mu uwierzyć w swoje możliwości. 15 Wrzesień jest Międzynarodowym Dniem Kropki i obchodzony jest jako święto talentu i odwagi w pokonywaniu trudności