Przedszkole Miejskie Nr 43
z Oddziałami Integracyjnymi
w Sosnowcu
 
   Home      Bieżące wydarzenia
 • DZIEŃ MAMY26 Maja to wyjątkowy dzień, w którym każda Mama obchodzi swoje święto. Z tej okazji dzieci z grupy ,,Motyle”, wykonały piękne laurki i wręczyły swoim Mamom. 

     

 • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ,,MOJA RODZINA”.
  Celem konkursu było m.in. rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej, rozwijanie kreatywności dziecka, oraz budzenie zainteresowania różnorodnością technik plastycznych. Członkowie komisji jednogłośnie stwierdzili, że wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie, zachwycały kolorystyką, różnorodnością technik i pomysłowością. Dyplomy i nagrody za udział w konkursie będą do odebrania w przedszkolu od dnia 01.06.2020 r. 
  Lista nagrodzonych w konkursie: 
  I miejsce Antosia G. 
  II miejsce Szymon K. 
  III miejsce Piotr J. i Zuzia W. 
  Wyróżnienie
  Emil Cz. 
  Gloria O. 
  Marcelina S. 
  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom!!!

    
   

 • Zdalna praca Sarenek
  „Sarenki” poprzez kształcenie na odległość realizują kolejne zadania. Serdecznie dziękuje za zaangażowanie Dawidowi i Sandrze.


 • Praca ,,Sarenek”
  Dzieci z grupy ,,Sarenki” pomimo trudnej sytuacji w jakiej się znalazły, dzielnie uczą się i wykonują z rodzicami w swoich domach powierzone im zadania. Ogromne BRAWA dla Eryka, Sandry i Gabrysi. Tak trzymajcie!!!

     
   


  Album foto
 • 15 Maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny, z związku z tym zapraszamy wszystkie przedszkolaki i ich rodziców do udziału w konkursie plastycznym
  pt., Moja Rodzina”. Prace należy wysłać na adres mailowy
  biedronki.pm43@interia.pl
  do dnia 24.05.2020 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 26.05.2020 r., na stronie internetowej przedszkola. Serdecznie zapraszamy!!!

     


 • Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury - Moduł 7
  Dzieci z grupy „Biedronki” pomimo nauczania na odległość, zrealizowały kolejny moduł projektu – „Zmisiowany Dzień Matematyki”. Wszystkim dzieciom dziękujemy za wykonanie pięknych liczmanów, a rodzicom za pomoc, zaangażowanie i przesłane zdjęć. Już niedługo kolejny moduł, bądźcie zwarci i gotowi. Będziemy czekać na kolejne Wasze piękne prace.

     

 • Prace dzieci z grupy „Biedronki” wykonane podczas nauczania zdalnego
  Pomimo trudnej sytuacji, w której obecnie się znajdujemy, dzieci z grupy „Biedronki” bardzo ładnie pracują w domu, wykonują zadania i ćwiczenia. Dziękujemy rodzicom za pomoc, zaangażowanie i przekazanie dzieciom materiałów. Dzieci bardzo ładnie zrealizowały zadania z miesiąca marca i kwietnia. Dziękujemy za owocną pracę i czekamy na kolejne piękne prace!!!


                                                                                                                                                                                                                                                                             
        


 • Zające dbają o Ziemię
  „Ochroń Ziemię, bądź jej przyjacielem.
  Ty i ja – jest tu dzieci wiele.
  Im więcej nas, tym dla Ziemi lepszy czas.”
  Tak śpiewały d
  zieci z grupy Zające, ucząc się, jak dbać o swoją planetę. Starszaki poznawały zagrożenia wynikające z zanieczyszczenia Ziemi i sposoby walki z nimi np. segregację śmieci i ich recykling. Przede wszystkim jednak miały okazję zachwycić się pięknem czystego środowiska, tworząc rysunki i kolaże na bazie wysłuchanych tekstów literackich i własnych doświadczeń wyniesionych z kontaktów z przyrodą.
  Jako prawdziwi przyjaciele Ziemi, dzieci wykorzystały odpady z kartonu – pudełka i rolki – do stworzenia nowych „organizerów” na swoje biurka. Zobaczcie, jak miło pracować, gdy ma się taki porządek! • „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. 
  Grupa Motyle poprzez kształcenie na odległość zrealizowała kolejny zmisiowany moduł, który dotyczył ,,Dnia matematyki”. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wkład i przesłane piękne matematyczne liczmany. • Uszka dla zajączka
  W tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne rodzice z grupy Wiewiórki wzięli udział w wewnątrzgrupowym konkursie na uszka dla zajączka. Rodzice i dzieci wykazały się dużą pomysłowością, ale to dla dzieci ogromne oklaski za wykonanie.

             


 • Galeria „Zająców”
  Pomimo trudnej sytuacji w kraju spowodowanej epidemią koronawirusa, dzieci z grupy Zające uczą się i pracują w swoich domach. Oto wiosenno – wielkanocne wytwory ich małych rąk. Brawo dla Mai, Kuby, Filipa, Bartka, Emila, Krzysztofa i Kuby. Jesteśmy pełni uznania! 

 • Ludzie i Zwierzęta Afryki
  „Podróże to jest coś, co człowieka inspiruje i dzięki czemu człowiek poznaje nie tylko świat, ale i samego siebie”. W dniu 05.03.2020 r. Dzieci z grup Sarenki i Wiewiórki uczestniczyły w spotkaniu z podróżniczką Panią Beatą, która opowiadała o tym co widziała i czego się dowiedziała podczas podróży do Tanzanii i Zanzibaru. Mówiła o Wielkiej Piątce Afryki, o zwyczajach i zachowaniach tamtejszych zwierząt. Prezentacja była wzbogacona pokazem multimedialnym. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem przygód podróżniczki. Za poświęcony czas i ciekawe opowieści serdecznie dziękujemy Pani Beacie.


 • Album foto 

 • Mały Miś w świecie wielkiej literatury
  27 lutego w naszym przedszkolu w grupach „Biedronki”, „Motyle” i „Koty” w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” gościliśmy Panią Barbarę Wodę- autorkę książki dla dzieci „Łatka i Gałganek”. Była również Pani Monika, reprezentująca wydawnictwo, która opowiedziała nam jaką drogę przechodzi książka od chwili pomysłu na jej napisanie do momentu wydania.

      
  Album foto

 • Dzień Dinozaura w Grupie Motyle
  26.02.2020 r. dzieci z grupy ,,Motyle”, obchodziły DZIEŃ DINOZAURA. Celem zajęć było rozbudzanie zainteresowań dzieci i wzbogacenie ich wiadomości z zakresu prehistorii, oraz rozwijanie wyobraźni i fantazji poprzez zabawy twórcze.


     
  Album foto

 • Zimowa Olimpiada Sportowa
  Dnia 19.02.2020 r. troje dzieci z grupy ,,Motyle”, wzięło udział w ,,Zimowej Olimpiadzie Sportowej”, która odbyła się w Przedszkolu Miejskim nr 46 w Sosnowcu. Celem udziału było promowanie zdrowego stylu życia; propagowanie różnych form aktywności fizycznej wśród dzieci; podnoszenie samooceny dziecka poprzez udział w rywalizacjach sportowych, oraz integrowanie dzieci w społeczności przedszkolnej. W olimpiadzie wzięły udział dzieci z poszczególnych przedszkoli: PM 33, PM 38, PM 43, PM 46, PM 57, PM 59. Nasi reprezentanci przedszkola zajęli II miejsce. Serdecznie Gratulujemy!!!

     
   Album foto 
 • Krótka lekcja historii
  Dnia 29.01.2020 r., w grupie ,,Motyle”, odbyła się krótka lekcja historii związana
  z tematem POLSKI WALCZĄCEJ. Uczestnikami zajęć były dzieci 6-letnie ,,Motyle”, ,,Sarenki”, ,,Zające”. Głównym celem było zapoznanie dzieci z symboliką znaku Polski Walczącej, jak i poznania historii znaku Polski Walczącej. Podczas zajęć dzieci obejrzały radiowy komunikatu dot. wybuchu II wojny światowej; każda grupa układała puzzle z symbolem Polski Walczącej; osłuchali się z piosenka ,,Pałacyk Michla”. Wszystkie dzieci z powyższych grup poradziły sobie
  z zadaniami na medal.


       

 • „Misie” w kinie Helios
  Grupa dzieci 4-letnich „Misie” odbyła swoją pierwszą wycieczkę do sosnowieckiego kina Helios na seans pt.: „Śnieżna paczka”. Dla przedszkolaków było to nie lada przeżycie, ponieważ większość z nich po raz pierwszy oglądała film na dużym ekranie. Ponadto, spore wrażenie na dzieciach wywołała podróż autobusem oraz tramwajem, co jak się okazało stanowiło dla dzieci również ciekawą atrakcję. Misie spędziły bardzo przyjemny dzień i pełne wrażeń wróciły do przedszkola na obiad.

     
  Album foto 

 • „Razem Na Święta”
  Przez cały miesiąc grudzień nasza placówka aktywnie przyłączyła się do akcji organizowanej przez MEN ,,Razem na Święta”. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. Grupa ,,Motyle” i ,,Biedronki”, zorganizowała na terenie przedszkola akcję na rzecz pomocy zwierzakom z Sosnowieckiego schroniska dla zwierząt. Zbieraliśmy przede wszystkich: suchą i mokrą karmę, podkłady higieniczne, smycze, zabawki, koce, ręczniki, żwirek dla kotów. Zainteresowanie było ogromne ze strony dzieci i ich rodziców, za co bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy!!! • Zajęcia bożonarodzeniowe w „Kaczorkach”
  Dnia 17.12.2019 r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców o tematyce bożonarodzeniowej. Rodzice wraz z paniami przeczytały dzieciom opowiadaniem „Boże Narodzenie” M. Strzałkowskiej, następnie była masa zimowych zabaw z rodzicami, przeliczanie i klasyfikowanie bombek na choince a na koniec dekorowanie i konsumowanie przepysznych pierniczków. Zajęcia odbyły się w miłej i radosnej atmosferze.

    
  Album foto

 • Wspólne kolędowanie w przedszkolu
  Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania. 
  W tym wyjątkowym dniu 20 grudnia dzieci z grup Wiewiórki i Sarenki podzieliły się opłatkiem, składały sobie świąteczne życzenia, zaśpiewały kolędy oraz usiadły do wspólnego słodkiego posiłku. Była to szczególna okazja do integrowania się społeczności przedszkola i wspólnego odkrywania prawdziwej istoty Świąt.

     

 • Razem na Święta
  Nasza placówka aktywnie włączyła się do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.


 • Mikołaj w przedszkolu

  Wizyta św. Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością wypatrywały gościa i nasłuchiwały „Mikołajowych dzwoneczków”. Święty Mikołaj nie kazał na siebie długo czekać i z samego rana zawitał do naszego przedszkola. Już w drzwiach witał wszystkie przychodzące przedszkolaki i obdarowywał je słodkościami. Natomiast po pierwszym śniadaniu Gość odwiedzał dzieci w poszczególnych grupach. Wszystkie maluchy bardzo przeżywały to spotkanie. Prezentowały przed gościem wybraną piosenkę lub wiersz, rozmawiały, wesoło się bawiły. Oczywiście chwaliły się, że cały rok były bardzo grzeczne i zasłużyły na prezenty. Na koniec wizyty w każdej grupie Mikołaj wręczył każdemu przedszkolakowi wspaniały podarunek. Był też czas na zdjęcia z Gościem. Święty Mikołaj obiecał, że za rok znowu przybędzie do naszego przedszkola.


   Album foto 


 • Barbórka – występ dzieci z grupy „Motyle” i „Biedronki”
  Tam pod ziemią, w ciemnym chodniku
  wielu pracuje dzielnych górników
  my im życzenia dzisiaj składamy
  za to, że ciepło w przedszkolu mamy!


    
  Album foto 

 • Dzień górnika
  Dnia 4 grudnia odwiedził „Wiewiórki” i „Sarenki” wyjątkowy gość - górnik w galowym mundurze Pan Jakub. Ten ważny dla każdego górnika dzień uroczyście świętowaliśmy w naszym przedszkolu. Przedszkolaki przygotowały program artystyczny - wiersze, piosenki oraz taniec „Trojak”. Po prezentacji własnego programu artystycznego, dzieci z zaciekawieniem wysłuchały wspaniałej opowieści naszego gościa o trudach i niebezpieczeństwach górniczej pracy. W podziękowaniu za ciężką i niebezpieczną pracę dzieci wręczyły własnoręcznie przygotowane laurki i odśpiewały tradycyjne sto lat.
  Za poświęcony czas i ciekawe opowieści serdecznie dziękujemy Panu Jakubowi. • Dzień Pluszowego Misia w „Motylach”
  Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe Misie opanowały grupę ,,MOTYLE”. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in: „Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, misiowe tańce, a nawet piękną foto budkę, z której mogli skorzystać wszystkie zmisiowane dzieci w przedszkolu. Na zakończenie zajęć zostały wręczone dzieciom piękne medale i dyplomy.


 • XIII edycja konkursu plastycznego „Pluszowy Miś”
  Już po raz XIII nasze przedszkole zorganizowało międzyprzedszkolny konkurs plastyczny „Pluszowy Miś”. Jak co roku, w akcji wzięły udział przedszkolaki z sąsiednich placówek
  z terenu naszego miasta. Dostarczono mnóstwo ciekawych i przepięknych prac. Dnia 25.11.2019 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.

 • I miejsce Julia B. 6 l., z Przedszkola Miejskiego Nr 54 w Sosnowcu
  II miejsce
  Alicja Sz. 6 l., z Przedszkola Miejskiego Nr 27 w Sosnowcu
  III miejsce Gabriel J. 6 l., z Przedszkola Miejskiego Nr 33
  Wyróżnienie
  Anna Ch. 6 l., z Przedszkola Miejskiego nr 38 w Sosnowcu
  Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

     
  Album foto 

 • Pluszowy miś
  Misie duże, Misie małe, te pluszowe - białe i brązowe,

  Przyjaciółmi są „Biedronek” - tworzą razem zgraną parę.
  Tańczą, grają i śpiewają, dzieci się słuchają.
  Bawią się codziennie, razem z dziećmi przytulają.
  Dzieci z grupy „Biedronki” 25 listopada w uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś".
  Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swojego najmilszego misia. Uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach. Dzieci odgadywały zagadki związane z misiami i oczywiście każde z nich wykonało piękną misiową opaskę. Z grupą „Motylki” obejrzeliśmy bajkę o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Dzieci zostały nagrodzone medalem i dyplomem – Przyjaciel Pluszowego Misia.

     
  Album foto 
 • Dzień Kredki w Biedronkach
  22 listopada Biedronki kolorowy dzień obchodziły - kredkami od rana bawiły się i tworzyły.


     
  Album foto 

 • 11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze
  8 Listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu dzieci z grup „Motylki” i „Biedronki” przygotowały dla koleżanek i kolegów z przedszkola oraz dla swoich rodziców uroczysty występ, podczas którego przybliżyły drogę jaka wiodła Polaków do wolności.


     
  Album foto 

 • Hymn Polski
  Dzieci z naszego przedszkola dnia 08 listopada o godzinie 11:11 odśpiewały Hymn Polski w ramach Akcji „Szkoła dla Hymnu”.

     
  Album foto 

 • Wirujące farby w „Zającach”
  04.11.2019 r. dzieci z grupy „Zające” brały udział w zajęciach kreatywnych „Wirujące farby”, tworzyły małe cuda metodą „spin art”. Metoda „spin art” pozwala tworzyć abstrakcyjne, niepowtarzalne obrazy, dając dzieciom dużo radości płynącej z pracy z farbą i sprzętem wykorzystując siłę odśrodkową
  .


 • Dzień Dyni

  31.10.2019 r.  w grupach „Wiewiórki” i „Sarenki” obchodziliśmy „Dzień Dyni”. Dzieci ubrane na pomarańczowo poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i że można z niej przygotować wiele dań. W tym dniu przedszkolaki uczestniczyły w dyniowych zabawach matematycznych, plastycznych i ruchowych. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy.


      
  Album foto

 • Dzień Dyni w „Zającach”
  30. 10. 2019 r. dzieci z grupy „Zające” obchodziły „Dzień dyni”. Dzieci przebrane w różnorodne stroje drążyły dynię i wybierały z niej pestki, rzeźbiły z niej wesołe stworki, które zostały umieszczone w kąciku przyrody. W dalszej części zabawy na tle tajemniczej muzyki z różnorodnego materiału: makulatury, kolorowego papieru i bibuły, pojemniczków po jajkach niespodziankach zrobiliśmy wesołych „dyniożerców”, pajączki i duszki. Na zakończenie tańczyliśmy przy muzyce z wykonanymi własnoręcznie rekwizytami.

     
  Album foto

   
 • Klub Małego Wolontariusza POLA NADZIEI”
  Dzieci Wolontariusze - przedstawiciele z grupy „Zające” wzięły udział w Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej- sadząc żonkile wspólnie z podopiecznymi hospicjum na terenie ogrodu hospicjum przy ul. Mjr H. Hubala-Dobrzańskiego 131 Sosnowiec-Klimontów. Dzieci uczyły się nie tylko tajników ogrodnictwa, ale postaw altruistycznych otwartych na potrzeby drugiego człowieka.

     
  Album foto 


 • „Sarenki” poznają warunki hodowli patyczaków


     

 • Owocowy tydzień w grupie "Sarenki"

     


 • Pasowanie na przedszkolaka
  Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która odbyła się w grupach Krasnale i Kaczory. Od samego rana trwały przygotowania. Uroczystości rozpoczęły występy dzieci, mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, wiersze i tańce. Dla większości był to pierwszy bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania przez Panią Dyrektor. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenie ze swoich pociech.

     
  Album foto 
 • „Warzywne ludziki” w grupie „Misie”
  Ubiegły tydzień upłynął czterolatkom na zdobywaniu wiedzy związanej z darami ogrodu – warzywami. Dzieci rozpoznawały i nazywały wybrane warzywa, a także wykonane z nich przetwory. W trakcie zajęć plastycznych „Misie” wykonały ludziki z ziemniaków i marchewek. W ten sposób przekonały się, że tworzyć można z każdego materiału przyrodniczego – także z warzyw.

     

 • Jesienne muzykowanie w „Misiach”
  W środę 09.10. b.r. dzieci z grupy „Misie” brały udział w dwuetapowych zajęciach muzycznych na temat jesieni. Na początek wybraliśmy się na spacer, aby poobserwować jesienną aurę i zebrać „dary pani jesieni”. Następnie, zainspirowani spacerem tworzyliśmy muzyczne kompozycje z użyciem rozmaitych instrumentów oraz przyniesionych eksponatów.

      
  Album foto 

 • Sałatka owocowa i sok marchewkowy z grupie „Biedronki”
  Dzieci z naszego przedszkola poznają zasady zdrowego odżywiania, poznają witaminy znajdujące się w warzywach i owocach. Przedszkolaki mają także możliwość rozwijania się w sztuce kulinarnej. Nasze dzieci z grupy „Biedronki” przyniosły swoje ulubione owoce i marchewkę. Z mandarynek, bananów, pomarańczy, jabłek, gruszek, śliwek, truskawek i malin przygotowały sałatkę owocową. Z przyniesionych marchewek dzieci przygotowały sok marchewkowy. Zajęcia tego typu mają na celu zachęcić dzieci do spożywania owoców i warzyw. Dziękujemy bardzo rodzicom za przyniesienie produktów.

     
  Album foto

 • Światowy Dzień Zwierząt
  4 października w grupach „Wiewiórki” i „Sarenki” obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Dzień ten miał na celu przypomnienie przedszkolakom o prawach zwierząt, przede wszystkim do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności. Dzieci z naszego przedszkola potrafią pomagać - przez cały tydzień przynosiły karmę dla psów i kotów, która zostanie przekazana do schroniska. Mamy nadzieję, że zorganizowana akcja pomoże Schronisku i jego podopiecznym przetrwać zimę, a w naszych dzieciach obudzi wrażliwość na potrzeby i los zwierząt.
  Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za zaangażowanie. • Owocowy zawrót głowy
  Jesień to czas dojrzewania owoców. W związku z tym gr. MOTYLE przyniosła na zajęcia różne owoce, które poprzez wspólną zabawę segregowaliśmy, przeliczaliśmy. Spróbowaliśmy odgadnąć owoc po dotyku, węchu, oraz smaku z zamkniętymi oczami. Następnie każde z dzieci zrobiło owocowego szaszłyka, a kulminacją zajęć była owocowa sałatka.


     
  Album foto
   

 • Wycieczka do Kuźniczki Nowej w Dąbrowie Górniczej
  02.10.2019 r. grupa ,,Motyle” i ,,Koty” wybrała się na wycieczkę do Kuźniczki Nowej znajdującej się w Dąbrowie Górniczej. Wybrany moduł składał się z oglądania na żywo pracy pszczół w oszklonym ulu, omówione zostały zasady funkcjonowania rodziny pszczelej;
  następnie zostały zaprezentowane produkty pszczele (wosk, pyłek kwiatowy, kit, miód, mleczko i jad pszczeli). Każdy miał szanse uczestniczyć w pokazie i wyrobie świec woskowych jak również wziąć udział w degustacji wybranych produktów pszczelich. Największą atrakcją była nauka jazdy konną- zostały omówione zasady bezpieczeństwa, nauka wsiadania, zsiadania i spacer na koniu.

     
  Album foto

 • Dzień Chłopaka w „Biedronkach”
  W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
  Witamy serdecznie chłopaka każdego.
  Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
  Innych przyjemności już nawet nie zliczę!
  Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu w grupie „Biedronki” chłopcy bawili się doskonale.  Na koniec dziewczynki wręczały chłopcom upominki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały.

      
  Album foto 
 • Dzień Chłopaka w „Kaczorkach”
  Dzień Chłopaka w „Kaczorkach” świętowano i super chłopaków autkami obdarowano. O dziewczynkach również rodzice pamiętali i piękne bransoletki sprezentowali. Każdy dostał lizaka pysznego i ubaw był na całego
  ???? • Dzień Chłopaka w „Wiewiórkach” i „Sarenkach”

  W poniedziałek chłopcy z grup „Wiewiórki i „Sarenki” obchodzili Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia, uściskały i ucałowały. Każdy chłopiec dostał drobny upominek. Był to dzień, pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.


  Album foto  
 • Dzień chłopaka w „Motylach”
  W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, innych przyjemności już nawet nie zliczę!
  Dzień Chłopaka w przedszkolu jest coroczną imprezą. W tym dniu dziewczynki z grupy ,,Motyle” wręczyły upominki chłopcom, które zostały przygotowane przez rodziców. Cały dzień upłynął dzieciom na tańcach, śpiewie i zabawach.

     

 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
  W piątek 20 września nasze przedszkolaki miały okazję do świętowania, zabawy, czerpnia radości z bycia przedszkolakiem. Tego dnia, na dzieci czekało wiele niespodzianek. Radość, śmiech i muzyka świadczyły o wspaniałej zabawie. Obowiązkowym elementem całej uroczystości było odśpiewanie przez dzieci hymnu przedszkolaka.

     
  Album foto

 • Dzień przedszkolaka w „Biedronkach”
  20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski „Dzień Przedszkolaka”. Z tej okazji, w grupie „ Biedronki” przedszkolaki wspólnie zaśpiewały Hymn Przedszkolaka. Dzieci również miały dużo atrakcji, ponieważ tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki tańczyły i bawiły się balonami oraz nie zabrakło ich ulubionej zabawy krzesełkowej. Biedronki również zostały zaproszone do zabawy z innymi dziećmi z pozostałych grup. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.


     
   Album foto 

 • „Bezpieczne przejście przez jezdnię” – wycieczka dzieci z grupy „Biedronki” na przejście dla pieszych.

  Wiedzę zdobytą na zajęciach o ruchu drogowym postanowiliśmy zastosować w praktyce podczas wycieczki w pobliżu naszego przedszkola na skrzyżowanie drogowe. Przed wyjściem przypomnieliśmy sobie jak należy zachować się na drodze. Po drodze obserwowaliśmy poznane znaki drogowe, uczyliśmy się prawidłowo grupą przechodzić przez jezdnię. Przedszkolaki wykazały się m.in. znajomością znaków drogowych i prawidłowego przejścia po pasach.

     
  Album foto 

 • Międzynarodowy Dzień Kropki
  13 wrzesień dla grupy Motyle i Sarenki, był dniem pełen kropek. Inspiracją do jego powstania stała się książeczka ,,The Dot” Petera H. Reynoldsa, amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Najważniejszym jego przesłaniem jest to, iż niezależnie od wieku każdy z nas ma jakiś talent. Tego dnia dzieci w przedszkolu mieli na sobie ubrania bądź jego elementy w kropki.  Zabawy i radości nie było końca. W grupach tego dnia powstały „kropkowe” dzieła sztuki – każde z tych dzieł – nietuzinkowe
  i wyjątkowe
  !

       • „Międzynarodowy Dzień Kropki”  w grupach  „Misie”  i „Krasnale”W piątek t.j. 13.09.2019 r. dzieci z grupy „Misie” i „Krasnale” poznały historię małej Vashti – dziewczynki, która twierdziła, że nie potrafi rysować i zwyczajnie nie wierzyła w swoje możliwości. Kiedy postawiła na kartce kropkę, okazało się, że ten mały znaczek zainspirował ją do działania. Potrafiła rysować różne kropki, większe i mniejsze, mieszała kolory, po prostu TWORZYŁA! Historia Vashti ma przypominać wszystkim, że czasem warto pochylić się nad dzieckiem i pomóc mu uwierzyć w swoje możliwości. 15 Wrzesień Międzynarodowy Dniem Kropki i obchodzony jest jako święto talentu   i odwagi w pokonywaniu trudności.

     
   Album foto

 • Makieta gór wykonana przez "Sarenki"


     

 • Spacer „Krasnali”
  Nasze Krasnale wężyka schwytały i na długi pierwszy spacer z paniami się wybrały. Już wiemy, że w parach za rączki ładnie się trzymamy, a gdy przechodzimy przez ulicę to rączki w górze uniesione mamy. Na zajęciach plastycznych także uwagę swoją skupiamy i farbami na karteczkach ładnie malujemy.


     
   Album foto 

 • Akcja ,,PRZERWANY MARSZ”
  W dniu 02.09.2019 r. dzieci z grupy ,,Motyle”, ,,Sarenki” i ,,Zające”, uczcili hołd Polskim Dzieciom Wojny, biorąc udział w akcji ,,PRZERWANY MARSZ”. W tym wyjątkowym dniu, został odśpiewany przez dzieci Hymn Polski, odsłuchano Hymn Polskich Dzieci Wojny, oraz została przybliżona historia Polskich Dzieci Wojny. Wspólnie dokończyliśmy przerwany przez wybuch II Wojny Światowej marsz Polskich Dzieci Wojny do szkoły. Dziękujemy. 
 
 
STRONA INTERNETOWA MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ - http://www.reformaedukacji.men.gov.pl