Home      Bieżące wydarzenia

• DZIEŃ DINOZAURA

28 lutego grupa „Sarenki i „Wiewiórki” gościła w naszym przedszkolu panią geolog, która opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie i narzędziach jakimi posługuje się w swojej pracy. Pani Ania przyniosła ze sobą dużo pięknych „okazów”, które zaprezentowała i dokładnie omówiła. Każdy mógł dotknąć i dokładnie się im przyjrzeć. Dzieci usłyszały wiele ciekawostek na temat skał i minerałów oraz dinozaurów, które były głównym tematem tygodniowych zajęć w przedszkolu. Dla wszystkich przedszkolaków były to bardzo ciekawe i fascynujące zajęcia.

• Świąteczne kolędowanie
    Dzień 20.12. 20018 r. grupy „Wiewiórki” i „Sarenki” spędziły w niecodziennej atmosferze kolędowania, by tradycji stało się zadość dzieci wraz ze swoimi paniami łamały się opłatkiem składając sobie życzenia. Serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz wyciszenia, spokoju ducha i mnóstwa czasu dla siebie i bliskich z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzą panie z grupy Sarenki i Wiewiórki.

• Apteka Zdrowit
    Składamy serdeczne podziękowania Aptece Zdrowit przy ulicy Blachnickiego 3 za wsparcie przekazane naszej placówce z okazji Mikołaja.

• O skarbnikowych czarach

Dnia 07.12.2018 r. dzieci z grup: „Wiewiórki” i „Sarenki” - ubrane w przepiękne stroje przygotowały występ dla przedszkolaków z naszego przedszkola oraz rodziców. Zaprezentowały legendę „O SKARBNIKOWYCH CZARACH”, a także zaśpiewały piosenkę Duch Kopalni i zatańczyły Trojaka. Głównym celem było kształtowanie szacunku dla własnego państwa oraz poczucia tożsamości, kształtowanie postaw patriotycznych oraz upowszechnianie polskiej tradycji i kultury w szczególności opowieści regionalnych. Występ został nagrodzony dużymi brawami przez wszystkich widzów.

• Barbórka

4 grudnia w naszym przedszkolu świętowaliśmy Barbórkę. Dzień ten był dla przedszkolaków wyjątkowy za sprawą specjalnego gościa- Pana Mirosława, który zechciał poświecić swój czas i odwiedzić nas, by w niezwykły sposób opowiedzieć o niebezpiecznej pracy, jaką wykonują górnicy. Pan Mirosław ubrany był w piękny, galowy mundur, na jego czapce, która poprawnie nazywa się czako, lśnił biały pióropusz. Dzieci dowiedziały się do czego służyły poszczególne części prezentowanego ubioru a także obejrzały przyniesione przez Gościa przedmioty ułatwiające górniczą pracę. Spotkanie to przybliżyło dzieciom trud pracy i poświęcenie górników dla nas wszystkich, każdego dnia, kiedy zjeżdżają do kopalni.

Dziękujemy Panu Mirosławowi za to, że zechciał spędzić z nami ten wyjątkowy dzień i podzielić się z nami ciekawymi opowieściami. Życzymy Panu dużo zdrowia!Prywatnie Pan Mirosław jest wujkiem naszego przedszkolaka- Emilka z grupy Biedronki- dlatego dziękujemy również Mamie i Dziadziusiowi Emilka za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu tego ciekawego spotkania.

• XI edycja konkursu plastycznego „Pluszowy Miś”

Już po raz XII nasze przedszkole zorganizowało międzyprzedszkolny konkurs plastyczny „Pluszowy Miś”. Jak co roku, w akcji wzięły udział przedszkolaki z sąsiednich placówek z terenu naszego miasta. Dostarczono mnóstwo ciekawych i przepięknych prac. Dnia 23.11.2018 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.

I miejsce Marianna Żabska 6 l., z Przedszkola Miejskiego Nr 40 w Sosnowcu
    Rafał Cieślik 5 l., z Przedszkola Miejskiego Nr 52 w Sosnowcu
    Krystian Krzak 6 l., z Przedszkola Miejskiego Nr 12
    Wyróżnienie
    Maja Szulc, 4 l., z Przedszkola Miejskiego nr 54 w Sosnowcu
    Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

• „Miś zdrówko wyrusza w świat”
    Dnia 26.11.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Sosnowcu odbyło się spotkanie wieńczące zbiórkę misiów zatytułowane „Miś Zdrówko wyrusza w świat”. Zebrane Misie zostaną przekazane do karetek zespołów ratownictwa medycznego z przeznaczeniem dla poszkodowanych dzieci, pokrzywdzonych w wypadkach, Policji, Zespołowi do Spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii, Straży Pożarnej, Fundacji Doktor Klaun, która działa na rzecz Stowarzyszenia Dawców Uśmiechu. WSZYSTKIM RODZICOM  I DZIECIOM  NASZEGO PRZEDSZKOLA DZIĘKUJEMY ZA SERCE I ZAANGAŻOWANIE.

• Pomagamy schronisku w Sosnowcu

W ostatnim tygodniu listopada w naszym przedszkolu w grupach „Sarenki i „Wiewiórki” trwała zbiórka karmy oraz innych rzeczy potrzebnych bezdomnym zwierzakom w schronisku. Celem akcji było uwrażliwienie dzieci na problemy i potrzeby zwierząt. Dzieci wykazały ogromną wrażliwość. Mamy nadzieję, że zorganizowana akcja pomoże Schronisku i jego podopiecznym przetrwać zimę, a w naszych dzieciach obudzi wrażliwość na potrzeby i los zwierząt. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM I DZIECIOM ZA ZAANGAŻOWANIE.